Najnowszy

Nieodpłatne szkolenia dla instytucji non profit

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za uczestnictwo

Czytaj więcej...

Nieodpłatne szkolenia dla instytucji non profit

admin 05.06.2018

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć organizacje społeczne i charytatywne organizują nader sensowne projekty i rekrutują do nich zmotywowanych działaczy, to brak im fachowego warsztatu dotyczącego zarządzania. A na szkolenia najczęściej nie posiadają odpowiedniego budżetu.

Trenerzy z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom pomóc.  Przedstawicieli działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na nieodpłatne warsztaty z różnych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą zgłosić swój udział pisząc na adres [email protected] 

Zgłaszać się mogą formalnie zarejestrowane instytucje, jak również pojedynczy aktywiści społeczni.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednakże beneficjenci winni zorganizować miejsce w którym odbędą się zajęcia – np. lokalna szkoła czy miejska biblioteka. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

zarządzanie projektem w stowarzyszeniach i fundacjach

kierowanie zespołem działaczy społecznych – kompetencje lidera

współpraca i efektywność grupy

kreatywność w trzecim sektorze

fundrising i zbieranie datków – krok po kroku

marketing i promocja organizacji

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

motywowanie wolontariuszy

zarządzanie przez cele 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski składac można zawsze. Jednak trenerzy nie obiecują pomocy szkoleniowej w odpowiedzi na każdą prośbę. Decyduje liczba dostępnych w danym okresie miejsc i jakość aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – mówi Dorota Owczarska, pomysłodawca akcji. – Liczymy na to, że realizowane przez wolontariuszy kampanie staną się bardziej efektywne, nawet w tych mniej doświadczonych stowarzyszeniach. W takich miejscach pomoc doradcza i nauka są zwykle potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Chcemy choć spróbować trochę ten stan zmienić.  Tagi: